Maxim CUP


Samlet  Ryg nr Fornavn Efternavn Klub Grenå Holstebro Thy Tønder  Bov I alt
1 163 Michael Berling Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 18 14 20 50 12 114
2 39 Jesper Odgaard Nielsen Christina Watches - Onfone 16 13 25 25 10 89
3 159 Lasse Bøchman Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning   25 35 14   74
4* 145 Christian Moberg Jørgensen Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 1 50 10 11   72
5 87 Nicolai Steensen Team Concordia Forsikring 6 9 50     65
6 47 Marc Hester Christina Watches - Onfone 20 11   10 14 55
7 153 Jimmi Sørensen Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 9 20 6 20   55
8 49 Martin Lind Christina Watches - Onfone         50 50
9 141 Rasmus Brandstrup Sterobo Team EnergiFyn 50         50
10 81 Kaspar Schjønnemann Team Concordia Forsikring   35   9 4 48
11 171 Troels Rønning Vinther Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 11     35   46
12 135 Morten Øllegaard Team EnergiFyn   16   6 16 38
13 151 Jacob Nielsen Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning 35     2   37
14 9 Mark Sehested Pedersen BikeToyz U23 Racing 25     5 6 36
15 101 Thomas Guldhammer Team Concordia Forsikring   18 18     36
16 42 Michael Ellermann Jæger J. Jensen Cycling         35 35
17 97 Ricky Enø Jørgensen Team Concordia Forsikring   10 12   8 30
18 205 Andreas Høst CK Aarhus     5   25 30
19 15 Patrick Clausen BikeToyz U23 Racing   5     20 25
20 185 Asbjørn Kragh Andersen Team Tre-For       7 18 25
21 45 Mads Moltke Steen Christina Watches - Onfone   8 16     24
22 124 Søren Petersen Hvidovre CK       18 5 23
23 27 Rolf Nyborg Broge Blue Water Cycling 5   4   13 22
24 51 Michael Reihs Christina Watches - Onfone 10 12       22
25 75 Andreas Frisch Team Concordia Forsikring       16   16
26 37 Jacob Gye Madsen Christina Watches - Onfone 2   13     15
27 25 Morten Larsen Blue Water Cycling 14         14
28 129 Jesper Hansen Team EnergiFyn       12 2 14
29 193 Thomas Nybo Riis Blue Water Cycling     14     14
30 103 Alexander Mørk Team Designa Køkken - Knudsgaard 13         13
31 109 Mathias Lisson Team Designa Køkken - Knudsgaard 7 6       13
32 149 Daniel Holm Foder Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning       13   13
33 175 Klaus H. Stenger Team Tre-For 8 4   1   13
34 21 Kalle Corneliussen Blue Water Cycling 12         12
35 57 René Jørgensen Christina Watches - Onfone     11     11
36 152 Morten Høberg J. Jensen Cycling         11 11
37 903 Marius Hoave IK Hero     9     9
38 912 Niels Thiesen Polizei Berlin         9 9
39 35 Gytan Lilholt Christina Watches - Onfone       8   8
40 181 Rasmus Louring Vorre Team Tre-For     8     8
41 71 Rasmus Mygind Team Designa Køkken - Knudsgaard     7     7
42 85 Mads Lilholm Meyer Team Concordia Forsikring   7       7
43 191 Casper Degn Larsen Blue Water Cycling         7 7
44 76 Mathias Øllegaard Hvidovre CK     3   3 6
45 165 Michael Valgren Andersen Team Glud & Marstrand / LRØ Rådgivning       4   4
46 201 Klaus Vorgod Kristensen Herning CK 4         4
47 23 Kasper Malmkjær Blue Water Cycling 3         3
48 207 Michael Hugener Nielsen CK Aarhus       3   3
49 31 Daniel Malmros Christiansen Christina Watches - Onfone     2     2
50 911 Elias Angel Spikseth Grenland CK     1     1
51 917 Stefan Line Jørgensen Hvidovre CK         1 1
* Er ikke startet i sidste afdeling