Xtreeme-In2zym CUP



Plc. Rygnr. Navn Hold Samlet point Viborg 28/8 Aalborg 1/9 Hjørring 2/9 Thorsager Hobro Aarhus Haderslev Tønder Bov
1 49 Jimmi Sørensen Christina Watches - Onfone 175 25 50     25 25   50  
2 65 Rene Jørgensen Christina Watches - Onfone 141   25 20   18 35 12 13 18
3 25 Jesper Odgaard Nielsen Blue Water Cycling 125   18 25   13   20 35 14
4 159 Rasmus Mygind Team Designa Køkken - Knudsgaard 89 35 6 9   11 18 9 1  
5 57 Michael Reihs Christina Watches - Onfone 87   20 18   10   25 14  
6 165 Aske Louring Vorre Team Tre-For 87 11   16   50     10  
7 187 Thomas Guldhammer Team Tre-For 78 1 4 50   7 12     4
8 73 Jesper Hansen Glud og Marstrand LRØ 75         12   35 16 12
9 69 André Steensen Glud og Marstrand LRØ 69         16 50     3
10 87 Rasmus Branstrup Sterobo Glud og Marstrand LRØ 64     14       50    
11 131 Morten Øllegaard Team Concordia Forsikring 50                 50
12 48 Martin Toft Madsen Bornholm Pro Cycling 50 50                
13 35 Rolf Nyborg Broge Randers CK 1910 49   7 10     6   20 6
14 71 Christian Moberg Jørgensen Glud og Marstrand LRØ 45           20     25
15 125 Magnus Cort Nielsen Team Concordia  45               25 20
16 147 Mads Lilholm Meyer Team Designa Køkken - Knudsgaard 43         8 11 16   8
17 63 Rasmus Guldhammer Christina Watches - Onfone 39           4     35
18 163 Asbjørn Kragh Anderseb Team Tre-For 38         20     18  
19 19 Frederik Thalund Jensen Blue Water Cycling 38     35     3      
20 93 Klaus Vorgod Kristensen Team Tre-For 35 18   12     5      
21 37 Søren Pugdahl Pedersen Blue Water Cycling 35   35              
22 81 Michael Valgren Andersen Glud og Marstrand LRØ 35         35        
23 23 Jacob Nielsen Blue Water Cycling 34   14 11   9        
24 1 Anders Damgaard Christiansen BikeToyz - Kvickly Odder 30 12   5   1 7 5    
25 79 Mathias Gade Jakobsen Glud og Marstrand LRØ 29   2 13   14        
26 193 Mads Hardahl Aalborg CR 28 4 5 6   5 8      
27 101 Jacob Linkis Odder CK 27 14         13      
28 152 Frederik Rasmussen Team Lyngby CC 25               9 16
29 153 Nicolai Brøchner Team Designa Køkken - Knudsgaard 25   1         13 11  
30 77 Lasse Bøchman Glud og Marstrand LRØ 25   9       16      
31 175 Mathias Holm Hemmsen Team Tre-For 24 1 10       10   3  
32 94 Simon Holm Jacobsen Team Lyngby CC 23             18 5  
33 191 Jimmi Peder Klitgaard Purkær Aalborg CR 22 16       6        
34 53 Martin Lind Christina Watches - Onfone 21             8   13
35 52 Anders Holm Bornholm Pro Cycling 20 20                
36 75 Kasper Linde Jørgensen Glud og Marstrand LRØ 19   8             11
37 119 Casper Folsach Team Concordia Forsikring 18               8 10
38 133 Morten Høberg Team Concordia Forsikring 16   16              
39 115 Mikkel Black Christensen Odder CK 15           9   6  
40 139 Alexander Mørk Team Designa Køkken - Knudsgaard 15   11 4            
41 991 Jan Oelerich Team Raike Stølting 14             14    
42 109 Lasse Lyhne Iversen Odder CK 14 7   7            
43 141 Jacob Gye Madsen Team Designa Køkken - Knudsgaard 14           14      
44 136 Heine Hansen Bornholm Pro Cycling 13 13                
45 29 Mark Sehested Pedersen Blue Water Cycling 13   13              
46 45 Daniel Holm Foder Christina Watches - Onfone 12               12  
47 211 Kasper Svingel Jensen Silkeborg IF Cykling 12     2       10    
48 7 Martin Grøn BikeToyz - Kvickly Odder 12   12              
49 227 Emil Wårsøe Cycling Odense 11             11    
50 56 Jesper Juul Andreasen Bornholm Pro Cycling 10 10                
51 18 Andreas Dall-Jepsen Team Lyngby CC 9                 9
52 9 Nicolai Steensen BikeToyz - Kvickly Odder 9 9                
53 111 Martin Hansen Odder CK 8 8              
54 173 Kristian Haugaard Jensen Team Tre-For 8     8            
55 21 Glenn Bak Blue Water Cycling 7                 7
56 16 Marc Hester Sorø BC 7               7  
57 911 Gregor Hoops Bike Market Team 7             7    
58 185 Rasmus Louring Vorre Team Tre-For 7 1           6    
59 149 Mathias Lisson Team Designa Køkken - Knudsgaard 6         4   2    
60 105 Lars Iversen Odder CK 6 6                
61 129 Mikkel Mortensen Team Concordia Forsikring 5                 5
62 58 Christian Juul Andreasen Bornholm Pro Cycling 5 5                
63 91 Kalle Corneliussen Herning CK 4               4  
64 219 Jonas Rasmussen Middelfart CC 4             4    
65 99 Erik Lahm Odder CK 4           1 3    
66 179 Nicki Rasmussen Team Tre-For 4 2         2      
67 229 Anders Bundgaard Lind Aalborg CR 3 3                
68 171 Klaus Hieronymos Stenger Team Tre-For 3   3              
69 215 Jacob Mantuz Kjeldsen Horsens AC 3         3        
70 223 Kim Kristoffer Olsen Vesthimmerland CK 3     3            
71 42 Patrik Eriksson J. Jensen - Sandstød Salg og Event 2                 2
72 24 Mark Petersen J. Jensen - Sandstød Salg og Event 2               2  
73 155 Nicolaj Foulum Olesen Team Designa Køkken - Knudsgaard 2         2        
74 36 Rasmus Branstrup Sterobo Glud og Marstrand LRØ 1                 1
75 237 Jonas Ingerslev CK Aarhus 1             1    
76 189 Thomas W. Madsen Team Tre-For 1 1                
77 213 Morten Gadgaard Herning CK 1 1                
78 195 Torben Aqqalu Olsvig Andersen Aalborg CR 1     1